Tavuk Talaşı İmalatı

Tavuk talaşı; kümes içerisinde izolasyonu sağlamak,  hayvanın doğal ortamındaymış hissini yaşaması ve eşinebilmesi için kümeslerin tabanına serilir.

 

Firmamız, altlık olarak kullanılacak tavuk altlık talaşı üretiminde birçok noktaya dikkat etmektedir. Bunlardan bir tanesi altlığın hayvanın rahatsız olmaması için kokusuz olmasıdır. Herhangi bir koku hayvanı rahatsız edeceğinden altık tamamen kokusuz olmalıdır.

 

Kokusuz olma özelliğinin yanı sıra temiz, kuru ve esnek olmalıdır.  Hayvanlar için altıkta kullanılacak malzemenin kuruluğu, esnekliğinin yanında boyutları da çok önemlidir. Firmamızda üretilen talaşlar altlık olarak kullanılmaya uygun orta büyüklüktedir. Talaş çok küçük olursa hayvan yürüdükçe, eşelendikçe toz kalkacak ve bu durum da solunumsal sıkıntılara yol açacaktır. Eğer büyük olursa da bu defa özellikle tavuk, hindi, kuş gibi küçük hayvanların hareket kabiliyetini sınırlayacağı için rahatsız edecektir.

 

Firmamız tavuk altlık talaşı imalatında tüm bu önemli kriterleri göz önünde bulundurarak En kaliteli tavuk kümesi talaşı, yumurtalık tavuk talaşı, at talaşı, hindi talaşı imalatını gerçekleştirmektedir. En uygun tavuk talaşı fiyatları için bizimle iletişime geçin.

Görseller